Jak se tvoří klavírní sen

Naše klavírní škola funguje již od roku 2015. Do května 2019 byla známá jako Klavírní studio Evy Suchánkové, avšak když majitelka po svatbě změnila jméno, bylo třeba vymyslet něco nového. 🙂

Vzhledem k tomu, že naše klavírní škola je svou podstatou mezinárodní, vymysleli jsme nové jméno Piano School Prague. A s takovým jménem jsme se rozhodli pro více, než jen změnu webových stránek, ale i o přestavbu naší původní starší třídy a další novinky, aby se naši studenti i naši lektoři u nás cítili ještě lépe a měli to nejlepší zázemí, ve kterém se budou moci společně věnovat ušlechtilému umění klavírní hudby. 🙂

Co jsme tedy všechno podnikali přes léto 2019? 🙂

Přestavba třídy a nové křídlo

V naší škole máme dvě plně vybavené třídy. Novější třídu jsme vybavili křídlem hned v době jejího otevření v lednu 2019. Aby to nebylo líto studentům, kteří mají lekce ve staré třídě, rozhodli jsme se zainvestovat a pořídit křídlo i do starší třídy.

Při návštěvě prodejny Piano Classic v Benátkách nad Jizerou, odkud pravidelně odebíráme nástroje pro naše studenty, mi padlo do oka repasované křídlo značky Petrof velikosti 4 a zahrála jsem si na něj. Bylo akorát tak „malé“, aby se nám do třídy vešlo, a mělo opravdu krásný zvuk. Nechala jsem si to rozležet a pozvala na další schůzku i mého dvorního ladiče pana Antonína Krbílka, aby se na nástroj podíval i po stránce stavební. Pan Krbílek mi nástroj pochválil, a tak jsem ho pro svoji školu zakoupila. Byl to doslova splněný klavírní sen, protože křídlo má ke všem svým přednostem navíc ještě moderní a žádanou bílou barvu.

Pro tak krásné křídlo jsme ale museli vytvořit také krásné prostředí. A tak to šlo zgruntu – doslova od podlahy ke stropu. Museli jsme seškrábat původní malbu, manžel Štěpán nám vymaloval, nechali jsme položit novou podlahu, já jsem natřela topení, všechno jsme umyli, nablýskali… 😀

Poté konečně přišel den D, kdy nám přivezli klavír. Stěhování nám trochu komplikovalo špatné počasí a rozkopaný chodník přímo před budovou, kde máme školu. Křídlo se stěhuje bez noh na boku pomocí speciálních popruhů, a jsou k tomu třeba 2-3 statní chlapi. Mechanika je uvnitř svázaná provázky, aby se nepohnula při stěhování. Pak se celý nástroj na místě zase smontuje. 😉

Poté je potřeba ho nechat pár dnů jen tak stát, trochu na něj hrát, aby si zvykl na nový prostor, hlavně na vlhkost a teplotu v místnosti. Přirozeně se nástroj po stěhování také rozladí, takže o pár dnů později přijel i náš ladič pan Krbílek, a nástroj několikrát pořádně přeladil.

Pak jsme zase zpátky nastěhovali nábytek a noty, a připravili třídu na začátek nového školního roku. 🙂

Navíc jsme ještě od pana Sona Phama z Piano Classic dostali nečekaný sponzorský dárek pro naše nejmenší pianisty – profesionální pedálový adaptér, který perfektně ladí s naším novým bílým křídlem! Děkujeme!

Profesionální pedálový adaptér je sponzorským darem od prodejny Piano Classic

Nové logo, kam se podíváte 🙂

Kromě stavebních úprav jsme nelenili ani v budování nového jména naší školy. Určitě jste si už všimli, že máme krásné nové logo. To je z dílny naší známe grafičky Kateřiny Stanislavy Šormové, ksd-art.cz. Logo najdete nejen na našich nových webových stránkách, ale také na dárcích, které dostanou všichni naši stávající i nově registrovaní studenti – totiž na studentských sešitech a taškách na noty. Sešity jsme si navrhli sami, aby plně odpovídaly našim požadavkům – obsahují nejen linky na psaní poznámek, ale také notovou osnovu.

 

Věříme, že se u nás budete cítit ještě lépe, než doposud, a že si v příjemné atmosféře našich útulných učeben budete užívat hru na naše krásné klavíry. 🙂

Těšíme se na krásné lekce klavíru s vámi!

Za Piano School Prague