Kurzovné

Registrace do naší školy

Úvodní lekce

V naší škole neděláme přijímací zkoušky. Stačí nám vaše nadšení pro hru na klavír. 🙂 Před závazným přihlášením do pravidelné výuky organizujeme pro naše nové zájemce jednorázovou úvodní lekci za zvýhodněnou cenu v délce 30 min/360 Kč pro děti do 7 let a v délce 45 min/560 Kč pro děti starší, mladistvé a dospělé. Na úvodní lekci vyzkoušíte výuku u nás, zjistíte, zda si společně s lektorem vzájemně sednete a výuka odpovídá požadavkům a představám na obou stranách, a poté je možné navázat pravidelnou spolupráci. Nastoupit k nám můžete kdykoli během roku, pokud máme volnou kapacitu. V případě vašeho zájmu o úvodní lekci nás prosím kontaktujte.

Po úvodní lekci vás kontaktujeme, abychom závazně potvrdili váš zájem přihlásit do pravidelné výuky hry na klavír v naší škole. Pokud potvrdíte váš zájem o dlouhodobou spolupráci, zašleme vám přihlášku a s lektorem se domluvíte na zajištění nástroje pro domácí cvičení.

Nástup do pravidelné výuky je nutný nejpozději do 14 dnů od úvodní lekce, déle vám bohužel místo držet nemůžeme. Pokud do 14 dnů nenastoupíte, nabízíme volný termín dalším zájemcům.

Registrační poplatek

Při přihlášení do naší školy je účtován jednorázový registrační poplatek 1000 Kč. Poplatek je nevratný. V případě přihlášení více členů z jedné rodiny (rodiče, prarodiče, sourozenci) do Piano School Prague je za druhého a každého dalšího člena rodiny účtován registrační poplatek ve výši 200 Kč.

Registrační poplatek zahrnuje

 • Veškeré administrativní úkony spojené s vaší docházkou k nám do školy
 • Osobní asistenci lektora při výběru vhodného akustického nástroje pro vaše domácí cvičení – za tímto účelem je vhodné nástroj buď půjčit (doporučujeme Český hudební fond), anebo zakoupit (doporučujeme prodejnu Piano Classic v Benátkách nad Jizerou)
 • Tisk not a materiálů pro účely vaší výuky v průběhu vašeho studia u nás
 • Sešit naší školy pro každý nový školní rok pro potřeby zapisování průběhu výuky a tašku na noty
 • Děti obdrží emailem moderní výukový materiál určený k výuce čtení not Pohádkové čtení not pro malé klavíristy (běžná cena e-booku je 540 Kč); dospělí a mladiství obdrží emailem sbírku skladeb Klavírní bonboniéra vhodnou pro 1.-3. rok výuky (běžná cena sbírky je 499 Kč). Autorkou obou výukových materiálů je Eva Lorenc.

Kurzovné pro školní rok 2021/2022

V naší škole nabízíme ucelenou výuku po celý školní rok. Při úspěšném absolvování výuky po celý školní rok od září do června udělujeme našim studentům osvědčení o absolvování výuky hry na klavír.

1. pololetí: 1. 9. 2021 – 31. 1. 2022, 2. pololetí: 1. 2. 2022 – 30. 6. 2022

Délka lekce 1x týdně 30 min 45 min  60 min  90 min
Pololetí kurzovné (18 lekcí) 7 200 Kč 10 800 Kč 14 400 Kč 19 800 Kč
Pololetní kurzovné – 2 splátky 2x 3 700 Kč 2x 5 500 Kč 2x 7 300 Kč 2x 10 000 Kč

Uvedené ceny jsou konečné.

Aktuální volné termíny

Aktuální volné termíny informace k rezervaci úvodní lekce naleznete na této stránce.

Další informace k výuce v naší škole

Obecné informace

 • Kurzovné je splatné vždy předem a je nevratné. Jakákoliv výjimka, týkající se zejména mimořádných okolností (jako je dlouhodobá nemoc) musí být předem prodiskutována s vedením školy.
 • Platbu lze provést pouze bankovním převodem. Platební karty ani hotovost nepřijímáme, děkujeme za pochopení.
 • Lekce probíhají standardně pravidelně 1x týdně podle domluveného rozvrhu vždy ve stejný den a čas.
 • V případě zájmu mohou studenti docházet do výuky vícekrát týdně.
 • Kurzovné je splatné dle data uvedeného na faktuře.
 • V případě přihlášení na úvodní lekci je nutno lekci uhradit nejpozději v den jejího konání.

Na jak dlouhé lekce se přihlásit

 • 30-minutové lekce nabízíme malým dětem ve věku 5-7 let. Hraní na klavír je velmi náročné na soustředění, máme výborné zkušenosti s tím, že malé děti tuto délku lekce výborně zvládají. Po dovršení věku 7 let bude dětem navýšena lekce na 45 minut nejpozději v následujícím školním roce. Do domluvě s lektorem je možné délku lekce navýšit kdykoli během roku.
 • 45-minutové lekce jsou naším standardem, který využívá nejvíce našich studentů, a to jak děti, tak dospělí.
 • 60-minutové lekce jsou intenzívnější prodloužené lekce pro naše studenty, kteří chtějí hrát větší množství náročnějšího repertoáru, připravují se na koncerty, různé dílčí klavírní zkoušky či klavírní soutěže.
 • 90-minutové lekce jsou určené pokročilým pianistům, kteří se připravují na přijímací zkoušky na konzervatoře či jiné školy, či studentům, kteří mají zájem o intenzívní výuku. Na tyto lekce přijímáme studenty s intenzívnější domácí přípravou.
 • V případě zájmu o intenzívnější výuku formou docházení do lekcí 2x týdně kontaktujte prosím vedení školy. Tuto formu výuky umožňujeme individuálně na základě volné kapacity naší školy a našich lektorů, i na základě stanovených cílů výuky.

Aktuální volné termíny

Aktuální volné termíny informace k rezervaci úvodní lekce naleznete na této stránce.

Požadavky na nástroje pro účely domácího cvičení

DĚTI do 14 let

Milí rodiče, pro přihlášení vašich dětí do našich klavírních kurzů požadujeme, aby byl z vaší strany zajištěn pro účely domácího cvičení akustický klavír. Naše metodika výuky dětí vychází z nejmodernějších požadavků klavírní pedagogiky, a bez akustického nástroje pro domácí cvičení bohužel nejsme schopni zaručit vám vysokou kvalitu výuky. Proto děti, které nemají doma pro účely cvičení akustický klavír, pouze jeho elektronické náhražky, do výuky neakceptujeme.

Elektronické klavíry jsou pro malou dětskou ruku zcela nevhodné, nebudují techniku hry pomocí součinnosti celé paže od ramene až ke konečkům prstů, která je nutná pro vytvoření zpěvného klavírního tónu. Kvůli absenci strun, které rozeznívají v akustickém nástroji alikvótní tóny, elektronické klavíry nerozvíjí sluch. Děti cvičící na elektronické nástroje mají slabé prsty, ztuhlé paže a potýkají se ve výuce s nejrůznějšími problémy.

Děti, které mají možnost cvičit na akustické nástroje se naopak rozvíjí optimálně již od počátků výuky jak po stránce technické, tak po stránce hudební, dosahují lepších výsledků a vytváří si k nástroji mnohem silnější citové pouto. Abychom mohli poskytovat co nejvyšší úroveň našich služeb a učit vaše děti hrát na klavír krásně, potřebujeme podporu a spolupráci z vaší strany ohledně zajištění kvalitního nástroje pro domácí cvičení vašich dětí. S výběrem vhodného akustického nástroje vám rádi pomůžeme. Děkujeme za vaši spolupráci a pochopení.

DOSPĚLÍ

Milí dospělí, i v rámci vaší výuky preferujeme, abyste doma cvičili na akustický klavír. Jedině na akustickém nástroji vám dokážeme pomoci odhalit všechny jeho dynamické, zvukové i barevné možnosti, a pečovat profesionálně o technickou i hudební stránku vaší hry. Jsme však ochotni přijmout vás do výuky v naší škole, i pokud budete doma cvičit na digitální pianino (pozor, nikoli na keyboard, který nepovažujeme za optimální řešení).

Metodika výuky dospělých se totiž liší od metodiky výuky dětí. Zatímco malá dětská ruka nutně potřebuje již od počátků klasický akustický nástroj, aby se děti mohly optimálně rozvíjet po hudební i technické stránce, dospělá ruka je silná a disponuje dostatečným rozpětím. I když hře na akustické nástroje se nic nevyrovná, a rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného akustického nástroje pro vás, akceptujeme i kvalitní digitální pianino.

Pro více podrobností o průběhu výuky čtěte prosím naše Obchodní podmínky, které najdete v patičce stránky níže. V případě dalších dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat.

Aktuální volné termíny

Aktuální volné termíny informace k rezervaci úvodní lekce naleznete na této stránce.