Online lekce černá

Online lekce

Milí studenti i rodiče,

z důvodu přerušení výuky v naší provozovně v Blanické ulici čelíme nyní netradiční situaci – výuka hry na klavír až do odvolání karantény nemůže probíhat živě. Zároveň ale jako škola nechceme dopustit, aby pro naše žáky neprobíhala výuka vůbec – dlouhodobý výpadek pravidelných konzultací s našimi lektory nepřináší užitek našim žákům, dětem ani dospělým.

Naštěstí máme díky online kurzům, které již od roku 2018 pravidelně pořádá majitelka naší školy Eva Lorenc a jichž se úspěšně zúčastnilo téměř 800 studentů, bohaté zkušenosti s kvalitní online výukou, které nyní zprostředkujeme i vám. Cena online lekcí je nižší, než cena živých lekcí.

Připravili jsme pro vás balíčky obsahující
4x online konzultaci skrze video nebo 4x lekci přes Skype s frekvencí 1x týdně.

Čtěte níže a vyberte si jednu ze dvou variant, která vám bude nejlépe vyhovovat!

1. VÝUKA FORMOU ONLINE KONZULTACÍ PŘES SKYPE

Jak online výuka probíhá:
Výuka přes Skype probíhá tak, že se lektor se studentem připojí ve stejnou dobu dle předem dohodnutého času lekce přes Skype (anebo Google Hangout nebo podobné médium) a lekce proběhne živě, ale na dálku online.

Délka lekcí přes Skype je 45 min. Cenu jsme zvolili nižší, než u našich živých lekcí, jedna online lekce vyjde na 434 Kč vč. DPH (sleva oproti živé lekci 50 Kč pro studenty s loňskými cenami.)

Výhody: Intenzívní výuka po celou dobu trvání lekce, energie stejná, jako při živé lekci.

Recenze na výuku po Skype:
„Dobrý den, chtěla jsem poděkovat za dnešní hodinu. Abych řekla pravdu, nedovedla jsem si takovou hodinu představit, ale musím říct, že jsem nadšená. 🙂 Ono je toho strašně moc, co najednou děti musí dělat samy doma, takže taková skoro opravdická hodina je doopravdy fajn. Dceři se ta hodina také velmi líbila.“ Paní Kudrnová, maminka 11 leté žačky

2. VÝUKA FORMOU ONLINE KONZULTACÍ SKRZE VIDEA

Jak online výuka probíhá:

  1. Lektoři zadají studentům pokyny, co přesně mají cvičit na následující lekci. K tomu přidají ještě materiály a úkoly z hudební nauky a teorie na míru podle potřeb svých žáků.
  2. Studenti natočí svému lektorovi doma do dohodnutého termínu např. na mobilní telefon nebo na kameru nahrávku všech zadaných skladeb, stupnic, cvičení atd. Nahrávku následně odešlou skrze stránky www.uschovna.cz nebo www.wetransfer.com na email svému lektorovi. K tomu přiloží vyfocené nebo oskenované vyplněné domácí úkoly z hudební nauky.
  3. Lektoři natočí do 2 dnů zpětnou vazbu formou videa, kde podrobně okomentují vše, co je třeba opravit, vylepšit. Dále natočí návod na další práci, další zadání pro další online lekci, předehrají zadaný či nový repertoár stejným způsobem, jako to dělají na živé lekci. Vytvořené video pošlou studentům opět na jejich email, spolu s kontrolou domácích úkolů a pošlou též nové zadání na doma.

Výhody: Větší časová flexibilita pro přípravu videa z vaší strany, možnost podívat se na videa se zpětnou vazbou lektora opakovaně.

Recenze na výuku skrze videa:
„Možnost zpětné vazby je bezvadná. Videa jsou rozpracovaná pečlivě takt po taktu, můžu se ke všemu opakovaně vrátit.“ Petra Trlidová

„Děkuji za skvělé zpětné vazby a rady. Jsou velmi důležité pro posun dál a sebereflexi. Díky posílání videí si člověk lépe uvědomí, jak hraje, když se na sebe podívá a poslechne si to.“ Jiří Foltýn

Jaká je cena za online konzultaci skrze videa?
Délka 1 online konzultace zabere našim lektorům celkem 45 min – od shlédnutí vašeho videa, připravení písemných komentářů a poznámek, natočení zpětné vazby, zpracování doplňkových výukových materiálů, natočení zadání na další lekci. Cenu jsme zvolili nižší, než u našich živých lekcí, jedna online konzultace vyjde na 414 Kč vč. DPH (sleva oproti živé lekci 70 Kč pro studenty s loňskými cenami.)

Jak se doma nahrát?
Nahrávat můžete na to, co máte zrovna po ruce. Pokud vlastníte chytrý mobil, je to asi nejjednodušší způsob. Jinak se můžete nahrávat na kameru nebo třeba na váš notebook. Pro získání co nejlepší zpětné vazby je důležité, aby vás na nahrávce nejen bylo slyšet, ale aby vám bylo také vidět na ruce a paže. Proto úplně stačí, když mobil opřete třeba o knížku vedle klavíru, nebo přímo o dřevo klavíru vedle klaviatury, takže vám bude vidět na ruce ze strany. Nebo můžete poprosit někoho u vás doma, aby vás natočil, ideálně z boku. Nahrávka nemusí mít vysokou kvalitu obrazu, ani se nemusíte omlouvat za rozladěný klavír, nemusíte nahrávky nijak stříhat ani upravovat, nemusíte ani natáčet znovu, pokud uděláte chybu – prostě se opravte a hrajte dál, jako na lekci. My si s tím poradíme. 🙂 Prosíme, nenahrávejte se také vzhůru nohama ani potmě! To znesnadňuje hodnocení nahrávek. Děkujeme! 

Na následující 4 týdny jsme pro vás připravili balíčky 4x online výuky dle vašeho výběru nebo po domluvě s vaším lektorem. Prosíme, vyplňte objednávku a do poznámky uveďte jméno vašeho lektora

Objednání online lekcí